forum

Zdieľať:
Upozornenie
Zmazať všetko

Čo potrebujem vedieť o kalimbe?

kuri
 kuri
(@kuri)
Nový kalimbista

Hey,

Pozrel som veľa videí o prístroji a myslím si, že je to naozaj pekné. Ale nikdy som nehral na nástroj, a preto neviem nič o kalimbe a nástrojoch všeobecne.

Chcel som teda položiť pár otázok. 🙂

- Aké sú vlastne rozdiely medzi plochou doskou a rezonančnou skrinkou? Je skrinka hlasnejšia alebo znie lepšie?

- Existujú nejaké ďalšie dôležité rozdiely / typy kalimbov?

- Znie Kalimba naozaj ako v mnohých videách alebo bola nejakým spôsobom zaznamenaná prostredníctvom tohto spojenia na PC? Pretože zvuk znie vždy tak dokonale? Neviem...

- Kde nájdem učebný materiál? Najlepšie v nemčine, bohužiaľ neviem čítať poznámky.

MfG Kuri

Cena
Štartér témy Uverejnené: 13. 04. 2021 11:17
Nataliya páčilo
Saskia
(@basket)
Významný kalimbista

Ahoj, som rád, že si tu.

áno, rozdiel medzi dutým a plochým je hlavne objem. Potom existujú rozdiely v nálade. Ak chcete hrať piesne, nepoužívajte pentatonicky ladenú kalimbu.

Áno, poriadna kalimba znie naozaj skvele. Pri tých lacných máte väčšinou problém, že sa dve vonkajšie lamely dobre nekývajú, a preto sú matné, alebo že vôbec nevydávajú zvuk. Ale začať a vyskúšať to je úplne postačujúce. Keďže Kalimbas sú svorky, množia sa aj tak veľmi rýchlo. 

Momentálne môžem učebnicu od Conny Sommerovej odporučiť iba ako učebný materiál v nemčine. 

Napíšem ti ďalší PM

Zdravím vás zo Saskie

odpoveďCena
Uverejnené: 26. 04 2021:11 hod
Nataliya páčilo
Zdieľať: