forum

Čo je to za Kalimb ...

Zdieľať:
Upozornenie
Zmazať všetko

Aký druh Kalimby používate najčastejšie?

kaliFAN
 kaliFAN
(@kaliFAN)
hosť
Vyriešené

Ahoj,
Práve som si objednal 17 hrotov Kalimba (moja prvá Kalimba). Po pozretí niekoľkých videí o Chromatic a 21 hrotoch Kalimbas som zvedavý, či 17 hrotov bolo správne rozhodnutie. Chcel som sa vás teda opýtať na vaše skúsenosti s rôznymi Kalimbami. Aký druh Kalimby používate najčastejšie a máte pocit, že vám niečo chýba, keď hráte na svojom 17 tine Kalimba?
Ďalšia vec, ktorú som sa chcel spýtať, je, či to Kalimbu nejako poškodzuje alebo nosí, aby ju preladil.
Ďakujeme a kričíme na youtubera erick j medina, ktorý odporučil tento web v jednom zo svojich videí.

Cena
Štartér témy Uverejnené: 22. 03. 2021 2:00
Nataliya
(@admin)
Advokát Kalimba admin

@kaliFAN - ďakujem za vaše otázky

Je to číra osobná preferencia, ak máte radi chromatickú alebo 17-klávesovú Kalimbu. Poradil by som experimentovať s oboma a vybrať si ten, ktorý sa vám páči viac.

Teraz, pokiaľ ide o preladenie, sú niektoré Kalimby pevné - čo znamená, že ich nemôžete vôbec preladiť. Iné, napríklad Kalimbera, je možné preladiť - môžete ich však naladiť pomocou klávesov C alebo nižších (inak najvyššie hroty nevydajú žiadny zvuk).

Vlastník spoločnosti Kalimbera.com a KalimbaForum.com

odpoveďCena
Uverejnené: 22. 03. 2021 2:08
Khyla Andrea
(@khyla)
Významný kalimbista

Keď sa stále učím, často používam kalimbu so 17 klávesmi. Pre mňa bude kúpa chromatickej z dlhodobého hľadiska lacnejšia ako mať jednu 17 a jednu chromatickú. Ale keďže ste si už nejaký kúpili, nemyslím si, že je to zlé rozhodnutie. Ďalej môžete stále skúmať a rozhodnúť sa, či vás kalimba skutočne zaujíma s prvou, ktorú ste dostali. Dúfať v to najlepšie, keď to dostanete! 

youtube: Khyla Andrea
instagram: khyla.kalimba
facebook: https://facebook.com/KhylaAndreaYT
ko-fi.com/KhylaAndrea

odpoveďCena
Uverejnené: 22. 03. 2021 3:16
Nataliya páčilo
kalimbaNovinka
(@kalimbanewbie)
Aktívny kalimbista

Som nováčik vo svete kalimby ^ _ ^ a som rád, že som si už kúpil svoju úplne prvú kalimbu Meraki a milujem melódiu, ktorú som počul zakaždým, keď som ju hral 

odpoveďCena
Uverejnené: 22. 03. 2021 5:35
Nataliya páčilo
kaliFAN
(@kalifan)
Nový kalimbista

Ďakujem za všetky odpovede. Kúpil som si Bolfa Kalimbu a myslím si, že je spoplatnený. Ale nechám to na C dur, myslím, pretože som pre to našiel veľa záložiek.

odpoveďCena
Uverejnené: 22. 03. 2021 6:42
Nataliya páčilo
Saskia
(@basket)
Významný kalimbista

Mám B11 a B17 G dur z Hokemy, ktoré rád hrám melódie. 

Všetky moje vlastné kalimby majú rôzne špeciálne ladenia: Akebono, Pygmy, Deep Skye a tak ďalej. Môžete sa s ním voľne hrať.

Zdravím vás zo Saskie

odpoveďCena
Uverejnené: 29. 03. 2021 8:31
Khyla Andrea páčilo

Nechajte odpoveď

Meno autora

E-mail autora

nadpis *

Maximálna povolená veľkosť súboru je 10 MB

náhľad 0 Revízia Uložené
Zdieľať: